Outsource Personel Hizmeti

Outsource Personel Hizmetleri

Outsource personel hizmetleri, bir işletmenin çalışanlarının yönetimini ve idari işlemlerini bir dış kaynak tarafından gerçekleştirildiği  hizmet türüdür. Bu hizmetler, çalışanların maaş ve sigortalarının yönetimi, eğitim ve performans değerlendirmesi gibi konuları kapsayabilir.

Bu tür hizmetler, işletmelerin kendi çalışan yönetimi ekiplerine odaklanmalarını sağlar ve bu sayede işletmelerin çalışanlarının yönetimiyle ilgili işlerini daha etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Ayrıca, outsource personel hizmetleri, bir işletmenin çalışanlarının yönetiminde daha fazla esneklik sağlar ve bu sayede işletmelerin çalışanlarının yönetimine daha fazla odaklanmalarını sağlar.

Outsourcing, yönetimsel ya da operasyonel olarak iş yükünün, profesyonel olarak hizmet veren 3. parti bir şirketten karşılanmasıdır. Çözüm ortağı olarak seçilen şirket, üstüne aldığı iş yükünü özenli bir şekilde gerçekleştirir.

Talep edilen iş gücü, maddi olarak desteklenmesi gereken teknoloji donanımları ile yönetilir. Sağlanan hizmet Outsource avantajları arasında sunulan en büyük avantajlardan biridir. İhtiyaca göre satış, üretim ya da hizmetlerin sorunsuz bir şekilde devam edebilmesi için alınan yardımlardır. Gerekli uzmanlığa sahip olunmayan işlerde öz kaynak kullanımı yapmadan profesyonel bir şekilde devam etmesini sağlar.

OutsourcePersonel Hizmetleri Neden Önemlidir?

Outsource personel desteği ile her sektör için destek almak mümkündür. Çalışma ortamında bütün konsantrasyonun ana iş kolunda kalmasını sağlar. Şirketler içinde farklı departmanlar bulunur. Gıda sektöründe bulunan, bisküvi üretimi yapan bir şirket ile teknoloji sektöründe bulunan ve bilgisayar gibi cihazlar için işlemci üreten bir şirket farklı sektörler içinde bulunmalarına rağmen birçok ortak noktaya sahiptir. Muhasebe, insan kaynakları, depolama ve lojistik gibi departmanlar iki sektör için de gereklidir. Üretim yapan şirketlerin zamanını ve iş gücünü maaş takibine ayırması, rakip şirketlere karşı geride kalınmasına sebep olabilir. Bu nedenle iş gücünün yoğunlaşması gereken departmanlara zaman ayırıp, farklı işler için destek almak oldukça önemlidir.

Outsource Personel Hizmetini Doğru Şekilde Almak

Outsoruce personel nedir sorusu sorulduğu zaman doğru şekilde hizmet almak isteyen kişilere cevap verilebilir. İnsan Kaynakları sayesinde şirketler, vizyon ve misyonuna uygun şekilde personel alımı yapabilir. Bu nedenle İnsan Kaynakları şirketler için olmazsa olmaz departmanlardan biridir. İş ortamlarında huzurlu bir akışın olması için dikkat edilmesi gereken en önemli konulardan biri; maaş gizliliğidir. Maaş konusunda gizliliğin korunmasını sağlamak İnsan Kaynakları görevidir. İnsan Kaynakları işi ile ilgilenecek kişinin seçimi, şirket için önemli konulardan biridir.

Dış kaynak kullanımı şirketin daha iyi bir işleyişe sahip olması ve büyümesi için iyi bir stratejidir. Outsource ile gerekli departman ya da alanlar, konu hakkında bilgi sahibi olan kişilere bırakılır. Risk ya da olumsuzlukların yaşandıkları konular bu şekilde çözülebilir. Alınan hizmetlerin şirketler için sağladığı ve sunduğu avantajlar ortada olsa da destek alınacak Outsource firmasının seçimi son derece önemlidir. Bilgi ve tecrübe sahibi, profesyonel firmalardan hizmet alınması her zaman daha verimli sonuçlara ulaşılmasını sağlar.

Outsource Personel Hizmetleri Avantajları Nelerdir?

 Outsource personel hizmetlerinin birçok avantajı vardır. Bunlar şunlardır:

 

Maliyet tasarrufu: Bir işletmenin kendi çalışan yönetimi ekiplerini kurmak ve yönetmek için gerekli olan maliyetler, bir dış kaynak tarafından gerçekleştirilen hizmetlerden daha yüksek olabilir. Outsource personel hizmetleri, işletmeler için daha uygun bir maliyet seçeneği sunar.

Esneklik: Outsource personel hizmetleri, bir işletmenin çalışan yönetimi ihtiyaçlarını daha esnek bir şekilde karşılayabilir. Örneğin, bir işletmenin çalışan sayısı veya çalışan yönetimi ihtiyaçları zaman içinde değişebilir, ancak outsource personel hizmetleri bu değişimlere daha kolay uyum sağlar.

Daha fazla odaklanma: Outsource personel hizmetleri, bir işletmenin çalışan yönetimiyle ilgili işlerini daha etkin bir şekilde yönetmelerine yardımcı olur. Bu sayede işletmeler, kendi işlerine daha fazla odaklanarak daha verimli hale gelebilir.

Daha iyi çalışan memnuniyeti: Outsource personel hizmetleri, çalışanların maaş ve sigortaları gibi konuları daha etkin bir şekilde yönetir. Bu sayede çalışanlar daha memnun olur ve işyerinde daha uzun süre kalma eğiliminde olabilir.

Daha iyi yönetim: Outsource personel hizmetleri, çalışan yönetiminde daha fazla profesyonel deneyime sahip olan bir dış kaynak tarafından gerçekleştirilir. Bu sayede çalışan yönetimi daha etkin bir şekilde yönetilebilir.

Outsource İnsan Kaynakları Hizmetleri

İnsan Kaynakları sayesinde birbirinden farklı olan süreçleri outsource etmek mümkündür. Bu hizmetleri şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • - Bordro,
 • - İşe alım,
 • - SGK danışmanlığı,
 • - Çalışma izni danışmanlığı,
 • - Bordro saas,
 • - Teşvik danışmanlığı,
 • - İstihdam,
 • - Bordro uyum denetimi.

Outsource Bordro Hizmetleri Neden Kullanılır?

Outsource bordro hizmeti birçok şirketin dış kaynaklar yardımıyla yaptığı işlerdir. Şirketlerin bordro hizmetlerine bu kadar ilgi göstermesinin bazı sebepleri bulunur. Bu sebepler şu şekilde sıralanabilir;

 • - Şirketin gelişmesine odaklanabilmek,
 • - Global standartlara erişmek,
 • - İşletme genelinde maliyetin azaltılması ve kontrol altında tutulması,
 • - Şirket bünyesinde bulunan iç kaynakların farklı konularda çalışması sağlamak,
 • - Şirketlerin sahip olduğu yasal sorumluluklarda riskleri paylaşmak,
 • - Dış kaynak kullanım oranını maksimize etmek,
 • - Vakit kaybı olan işlerin daha kolay hale getirilmesi ve verimliliğin artırılması.

Outsource Personel Hizmetlerinden Nasıl Faydalanılır?

Outsource personel hizmetleri şirketler için farklı seçenekler sunabilir. Talep ve ihtiyaca göre hareket edilmesi mümkündür. Outsource hizmetlerinden şirketler şu şekilde faydalanabilir;

 • - Zaman ve maddi tasarruf; iş ilanı, iş görüşmesi, işe alım gibi süreçlerin ortadan kaldırılması,
 • - Operasyonel verimlilik; şirketin ana işleri ilgilenmesine imkan sunulur,
 • - Destek maliyeti sabitlenmesi; kıdem tazminatı, sağlık sigortası ve personel için sağlanacak hakların giderleri hizmet alınan firma tarafından karşılanır,
 • - Personel kalitesi; teknik bilgi, iletişim becerisi, tecrübe sahibi personel ile hizmet sunulur,
 • - Yedek personel; şirketin çalışan personellerinde izin, rapor, resmi tatil gibi durumlarda personel desteği sağlanır.

Outsource personel hizmetleri birçok konuda daha fayda sağlar. Daha profesyonel bir iş akışına sahip olmak için bu hizmetlerden faydalanmak mantıklıdır. Outsource hakkında hizmet veren firmaların araştırılması gerekir. Tecrübe sahibi olan firmalardan yardım almak kısa sürede işlerin akışında olumlu dönüşler alınmasını sağlar. Oldukça yaygın hale gelen bu hizmetler bütçenize göre tercih edebileceğiniz seçenekleri içerir.

Outsource Personel Hizmetleri için Bize Ulaşın!

Ata Medya Bilgi İşlem, dış kaynak personel destek hizmeti alanında uzun yıllara dayanan deneyimi ile şirketlere en kaliteli çözümleri sunmaktadır. Bizimle çalışarak, personel yönetimiyle ilgili işlerinizi daha az zaman ve kaynak harcayarak yönetebilecek, çalışanlarınızın maaş ve sigortaları gibi konuları daha etkin bir şekilde yönetebilecek ve personel yönetiminde daha fazla profesyonel deneyime sahip olan bir dış kaynak tarafından gerçekleştirilecek hizmetlerden yararlanabileceksiniz. Bu sayede işletmeniz daha verimli hale gelecektir.