Donanım Tedarik Hizmeti

Donanım Tedarik Hizmeti

Ata Medya Bilgi İşlem, bilişim sektöründeki deneyimi ve uzman kadrosuyla bilişim teknolojisi alanındaki tüm ihtiyaçlarınıza en doğru çözümleri sunmaktadır.  Kurumların ve işletmelerin ihtiyacı olan donanımların tedariği konusunda müşterilerimize en iyi hizmetleri sağlıyoruz. El terminali, RFID okuyucu, barkod okuyucu, çevre birimleri gibi tüm donanım ihtiyaçlarınız için bize ulaşabilirsiniz.

Donanım Tedarik Hizmeti Nedir?

Kurumsal olarak çalışan yerlerin ihtiyaç duyduğu donanıma tedarik temini sağlanır. Piyasada bulunan markaların ürünlerini temin etmek bu hizmetler sayesinde oldukça kolaydır. El terminali, el terminali bataryası, barkod yazıcı, barkod okuyucu, çevre birimleri ve RFID okuyucu gibi donanım ve yazılımların temini yapılır. Donanımlar dışında tedariği sağlayan firmalar, çözüm ortaklığı içinde çalışmalar gerçekleştirir.

Firmaların ihtiyaç duyduğu donanım tedariği için hizmet verilmesi; firmanın performansı, işleyişi ve güvenliği bakımından gereksinim duyduğu her şeyi karşılar. Donanım teknoloji, sektörü, gelişen teknoloji ile doğru orantıda değişim gösterir. Tedarik için hizmet veren firmalar bu konuda özenli çalışmalar göstererek müşterilerinin memnuniyetine önem verir. Gerekli yatırımın yapılmasına yardımcı olarak gereksiz yatırımlardan kaçınılmasını sağlar. Bu nedenle oldukça sık tercih edilen hizmetler arasında yer almaya başlamıştır.

Donanım Tedarik Analizi

Firmaların ihtiyaç duyduğu donanım ve tedariklerin analizi iyi bir şekilde yapılmalıdır. Hizmetlerin alınmak istemesi durumunda firmalar, kişilerin ihtiyaçlarını doğru bir şekilde değerlendirebilir. Gerekli analizlerin yapılması son derece önemlidir. Bilinçsiz bir şekilde tedarik edilen donanımlar bir süre sonra yenisi ile değiştirilmek zorunda kalır. Maddi açıdan oldukça büyük zararlara sebep olabilir.

Talep ve ihtiyaçlar, donanım tedarik hizmeti konusunda dikkat edilmesi gerekilen bir konudur. Kurumsal olarak işleyen yerlerde kullanılan son donanımların belirlenmesi gerekir. Kullanılan donanımın sahip olduğu özellik ve yazılımlar ile ilgili envanter hazırlanmalıdır. Mevcut donanım, yeni tedarik edilecek olan donanım ile kullanılacaksa aralarında bulunan uyuma dikkat edilmelidir.

Altyapının kontrol edilmesi gerekir, yetersiz altyapılarda iyileştirme çalışmaları yapılır. Gerekli iyileştirmelerin yapılmasından sonra güncel teknolojiye uygun olan donanımların tedariği sağlanabilir. Konu hakkında bilgi sahibi olan yerlerden hizmet almak sorunsuz bir işleyiş sunar.

Donanım Tedariği Seçenekleri

Donanım tedariği hizmetlerinden faydalanmadan önce ihtiyaçların doğru tespit edilebilmesi için donanım testi yapılabilir. Bu sayede kullanılan donanıma ek ürünler bulunur. Yeni donanımlar ile eski donanımların uyumu ya da yer değiştirmesi gibi konularda sorun yaşamamak adına değerlendirmelerin en iyi şekilde yapılması gerekir. Hizmeti alan tarafın hem zaman hem de maddi açıdan zararını önlemek adına ilk çalışmalar önemlidir. Donanım tedarik seçeneklerinden bazıları şu şekilde sıralanabilir;

 • - Sunucu ve yedekleme ürünleri,
 • - Dizüstü ve masaüstü bilgisayar,
 • - Mobil donanımlar; akıllı telefon, tablet, el terminal, laptop,
 • - Ses ve görüntü çözümleri; ekran, ters projeksiyon, televizyon, cam filmi,
 • - Depolama ürünleri,
 • - Güvenlik kameraları ve çözümleri,
 • - Ağ ürünleri; router, fast Ethernet kartı, modem, swich, accesspoint,
 • - Veri toplama; scanner, printer, barkod yazıcı ve okuyucu,
 • - Mobil cihazlar; kablosuz şarj, kılıf, donanım tutucu, şarj adaptörü.

Donanım teknolojileri ihtiyaca göre şekillenebilir. Kullanım amacı ve ihtiyacına göre gerekli teknolojilerden faydalanmak mümkündür. Firmaların maliyet kontrollerini iyi bir şekilde yapabilmesi için tedarik önemlidir. Donanım tedarik hizmetlerinden sonra donanım yönetimine firmalar son derece önem göstermelidir.

Donanım Varlık Yönetimi ve Tedarik

Donanım varlık yönetimi olarak adlandırılan firmaların yaşam döngüsünü oluşturan bir kavramdır. Bu yönetim döngüsünün ilk adımı donanım tedarik son derece önemli bir adımdır. İhtiyaçlar doğrultusunda tedarik edilen donanımların tespiti doğru yapılmalıdır. Satın alma işlemi, firma için maddi bir işlemdir. Bu nedenle ölü yatırım yapılmamalıdır.

Tedarik sağlandıktan sonra yönetim kısmında firmalar kendi içinde bazı uygulamalar ve düzenlemeler yapabilir. Bilgisayar, monitör, barkod okuyucu gibi fiziksel bileşenleri hepsi firmanın donanımları içinde bulunur. Firmanın kurumsal olarak iyileşmeler yaşayabilmesi için donanım yönetimini disiplinli bir şekilde gerçekleştirmelidir. Tedarik, yapılandırma, güvenlik ve bakım olarak yönetim aşamaları gerçekleştirilir. Donanımlar zaman içinde hızlı bir şekilde değer kaybederken uzun ömürlü bir şekilde kullanımı firmalar için önemlidir.

Donanım Tedarik Hizmeti Avantajları

Donanım tedarik sağlanmadan önce donanım test firmalar için gereklidir. Tedarik yaparak avantaj elde etmek isteyen firmaların dikkat etmesi gereken konular bulunur. Tecrübe kazanmış olan firmalar bu tarz sorunlar yaşamaz, fakat sektör içinde yeni olan firmaların araştırma yapması gerekebilir. Tedarik hizmetleri sayesinde elde edilen avantajları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • - Kaliteli donanım ürünleri seçilerek uzun kullanım sağlanır,
 • - Çalışma ortamında genel verimi artırır,
 • - İş hızını artırmaya yardımcı olur,
 • - Gereksiz olan donanımları tespiti sağlanır,
 • - Donanım giderlerinde azalma olmasına sebep olur.

Donanımların seçilmesinden önce yapılan analizlerin sağladığı avantajlar, uzun sürede firmaya birçok konuda kazanç sağlar. Donanım arıza tespit programı sayesinde donanımlar hakkında bilgi sahibi olarak maddi zarara ya da iş süresinden vakit kaybına sebep olacak donanımların yenilenmesine yardımcı olur. Temelde donanımların seçimi ve kullanımı maddi kazanç elde edilmesini sağlar. Kullanılan donanımların güncel ve kaliteli olması işleyişi hızlandırarak iş verini olumlu yönde etkiler.

Donanım Tedarik Hizmet İçeriği

Donanım tedarik hizmeti sadece fiziksel donanım değil aynı zamanda sanal sunucular konusunda da yardımcı olabilir. Donanım ürünlerinin en güncel modeller ile değiştirilmesi sağlanabilir. Sürekli olarak işleyiş içinde bulunulması durumunda donanımlar eskir ve zarar görebilir. Sadece fiziksel olarak deformasyona uğramak değil aynı zamanda teknolojinin gelişmesi ile donanımların modellerinin eskimesi de söz konusu olur. Bu nedenle donanım tedariği, dönemsel olarak ihtiyaç duyulan hizmetlerden biridir. Güvenilir ve profesyonel şekilde hizmet veren yerlerin seçilmesi önemlidir. Profesyonel bir firmadan destek alarak gerekli donanım tedariği sağlanabilir.

Ata Medya Bilgi İşlem: Donanım Tedarik Hizmetlerinde Doğru Adres!

Kurumsal işletmelerin BT altyapısının optimize edilmiş ve işlevsel olduğundan emin olmak için doğru teknolojiye ihtiyaçları vardır. Doğru BT donanım tedarik hizmetlerini ve çözümlerini en iyi fiyata sizlere sağlıyoruz.

Önde gelen donanım ve yazılım üreticileriyle çalışıyoruz. Danışmanlık, ürün teslimatı, kurulum ve teknik destek şeklinde kapsamlı hizmet vermekteyiz. Tüm donanım tedarik ihtiyaçlarınız için bize ulaşmanız yeterlidir.