Cloud Hizmetleri

Cloud (Bulut) Çözümleri ile İşinizi Daha Hızlı Büyütün!

Bulut hizmetleri, günümüzde işletmeler için oldukça popüler hale gelmiştir. Bu hizmetler, işletmelerin veri depolama, işlem yapma ve çalışma alanları gibi çeşitli işlemleri gerçekleştirmek için kullandıkları fiziksel sunucuların yerine, internet üzerinden erişilebilen bir sanal ortam sağlar.

Bulut (cloud) hizmetlerimiz, şirketlere büyümelerini ve verimliliklerini artırmak ve yeni iş modelleri geliştirmek için geniş seçenekler sunuyor. Eğer siz de işletmeniz için en iyi bulut çözümleri arıyorsanız, bizimle irtibata geçerek dijital hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Cloud Hizmetleri

Cloud hizmetleri sayesinde kurumsal firmalar verilerine her yerden kolayca ulaşım sağlayabilir. Alınan hizmet istenildiği zaman kullanılabilir. Bu hizmetleri kullanabilmek için internet bağlantısı bulunmalıdır. Cloud hizmeti olarak adlandırılan hizmetler, bulut bilişim hizmeti olarak da geçer. Veriler her zaman gizli bir şekilde saklanır, taşınır ve düzenlenebilir. Firmaya ait olan bilgisayar, telefon, laptop gibi cihazlardan Cloud servislerine erişmek mümkündür.

Cloud servislerine ulaşabilmek için ihtiyaç duyulan tek şey internet kaynağıdır. Saklanan verilerin hepsi internet ortamlarında depolanır, bu nedenle herhangi bir program kurulmasına ihtiyaç duyulmaz. Programsız bir şekilde kullanılabilmesinin birçok avantajı bulunur. Servislerin firmalar tarafından kullanılması iş sürecini oldukça iyi bir şekilde arttırır.

Cloud Hizmetleri Neden Tercih Edilmeli?

Firmaların kullandıkları Cloud hizmetleri sayesinde müşterilere sürekli olarak kesintisiz hizmet sunulmasını sağlar. Çevrimiçi bir şekilde verilen hizmetler ve verilerin hepsi Cloud barındırma alanlarında depolanır. Cloud hizmetleri, firmanın sahip olduğu network üzerinde gerçekleştirileceği için avantaj sağladığı pek çok konu bulunur. Sağladığı avantajları şu şekilde sıralanabilir;

  • - Uygun fiyatlı olarak alınabilecek kaliteli hizmetlerden biridir,
  • - Firma adına gizlilik imkanı oluşturur,
  • - Alanların ölçeklendirilebilmesi sayesinde ihtiyaca yönelik hizmet verilebilir,
  • - En hızlı şekilde güncelleme alır,
  • - Sürekli olarak bütçe ayırma ihtiyacı olunmaz ve maddi anlamda tasarruf sağlanır,
  • - Hiçbir verinin kaybolmamasını sağlar.

Cloud Hizmetleri Yedekleme

Cloud Backup olarak adlandırılan hizmetler, dosyalar üzerinde yapılan değişikliklerin hepsini karşı tarafa yükler ve bu sayede güncellemeler her zaman çevrimiçi bir şekilde saklanabilir. Sunulan hizmet, önemli dosyaların her zaman bulut içinde kalacağı güvencesini verir. Kullanılan bilgisayarın herhangi bir sorun yaşaması durumunda bilgilerin kurtarılması adına oldukça iyi bir yoldur.

Cloud hizmetler günlük olarak dosya ve veri paylaşımı dışında, aynı zamanda acil durumlarda yedekleme yapılmasını da sağlar. Dosyalar kaydedilirken herhangi bir bozulmaya ya da değişikliğe uğramadığı için Cloud Backup, bilgilerin güvenliğini korur. Yapılan çalışmaların hiçbir zaman kaybolmamasına olanak sunması pratik bir seçenek olarak karşınıza çıkar.

Cloud Hizmetleri Yedekleme Neden Önemlidir?

Yedekleme işlemleri, fiziksel sitelerde bulunan verilerin öngörülemeyen durumlarda kurtarılması için basit bir şekilde ulaşılabilen sanal depolama alanına kopyalar ve içe aktarır. Kullanılan hizmetler, sadece veri depolama ve geri getirme olanaklarının dışında uygun fiyatlı başka seçenekler de sunar.

Cloud Yedekleme ve Kurtarma

Yerinde kullanılan sunucularda veri yedekleme işlemleri; yangın, deprem, sel gibi afet durumlarında kullanıcıları çaresiz bırakır. Firmaların Cloud hizmetleri tercih etmeleri sonucunda, herhangi bir afet durumda en kolay şekilde verilere erişimin sağlanması için otomatik olarak daha güvenli ortamlara aktarır. Organize edilmiş ortamlara aktarım gerçekleştirildiği için ihtiyaç halinde verilere en kısa sürede ulaşılabilir.

Cloud Verilerin Geri Yüklenmesi

Firmalar için kritik sayılan verilerin kaybının yaşanması durumunda; gelir, üretkenlik, içerik ve müşteri güveni olumsuz şekilde etkilenebilir. Bu tarz durumlar firmalar için oldukça yıkıcı sonuçlara neden olabilir. Cloud yedekleme sayesinde veri geri yükleme anlık olarak yapılabilir. Afet ya da fiber saldırı olması durumunda kullanıcılara sorunsuz bir şekilde destek sunar.

Cloud Yedekleme ve Tasarruf

Yedekleme çözümleri, verilerin var olma durumunu garanti eder. Çalışma süreçlerinde sorun yaşanmadan işlemeye devam etmesini sağlar. Bu da kesintiyi engelleyeceği için hem zaman hem de maliyet zararının önüne geçer. Verilerin depolanması ve gerekli durumlarda geri yüklenmesi otomatik bir şekilde gerçekleştirilebilir. Geri yükleme ve depolama açısından zamandan tasarruf edilebilir.

Cloud Türleri Nelerdir?

Cloud türleri model ve alt yapı şeklinde sunulur. Hizmetlerden faydalanmak istediğiniz zaman firmalar ile görüşerek detaylı bilgi alınabilir. İhtiyaç doğrultusunda uygun olan türler alınabilir. Firmanın yaptığı iş, kapasite ve taleplerini açıklaması durumunda daha doğru bir seçim yapılabilir. Cloud türleri üç şekilde sunulabilir.

Alt Yapı Hizmetleri

Temel Cloud hizmetleri arasında bulunan hizmetlerden biri alt yapı hizmetleridir. Bu hizmet içinde sunulan sağlayıcılar bütün olarak fizikseldir. Bulut hizmetleri arasında fiziksel olarak sunulan hizmetlerden biridir.

Platform Cloud Hizmetleri

Platform Cloud hizmetleri, programlama dilleri ile uyumlu olarak çalıştırılarak bulut hizmetlerinin alınmasıdır. Hizmet alınan firmaya ya da kullanım amacına göre dil seçimi yapılabilir. Java, .net, Phyton gibi programlama dilleri seçenekler arasında bulunur.

Yazılım Hizmetleri

Yazılım hizmetlerinin en büyük avantajı web sitesi kullanımında görülür. Firma bu hizmeti aldığı zaman; web tarayıcı üzerinden bulut servisine erişebilir. Buluta giriş yapıldıktan sonra veri kontrollerini bizzat sağlayabilir. Firmaların web tarayıcıları ile bağlantılı olarak çalıştığı durumlarda önemli Cloud hizmet modelleri arasında bulunur.

Cloud ve Cloud Backup Farkları

İki hizmet birbiri yerine kullanılabilse de oldukça farklı oldukları noktalar bulunur. Cloud, hassas verilerin depolanması amacıyla fiziksel depolamaların uzantıları olarak kullanılır. Kullanıcılar gerekli ve önemli verilerin seçimini yapabilir. Seçilen veriler depolama amaçlı bulut platformuna aktarılmak için kopyalarının oluşturulması gerekir. Kullanılan fiziksel depolama alanlarında verilerin silinmesi durumunda, sistemden uzak bir şekilde depolanan veriler bu durumdan etkilenmez.

Cloud Backup, belirlenen verilerin bulut yedekleme sağlayıcısı sayesinde bulut platformunda yedeklenmesini sağlar. Kullanıcılar yedekleme sayesinde verilerini bulut platformu ve fiziksel olan siteler arasında senkronize edebilir.

Cloud hizmetleri sayesinde firmalar verilerini yedekleyebilir ve en kısa sürede erişebilir. Firmaların son dönemlerde sıkça tercih ettiği hizmetlerdir. Hem zamandan hem de ekonomik olarak tasarruf etmek için oldukça avantajlı hizmetlerden biridir. Kritik olan bilgileri korumak ve saklamak adına gerekli olan uygulamalardır. Uzun süreli veri kullanımı yapan firmalar zaman kaybetmeden bu hizmetlerden faydalanabilir. Birçok şeyin dijital ortama aktarılması ile oldukça gerekli hale gelen hizmetlerden biri olmuştur.

Cloud Hizmetlerimiz ile Tanışmaya Hazır mısınız?

Ata Medya Bilgi İşlem, bulut (cloud) hizmetleri alanındaki profesyonel uzmanlığı ile işletmeler için özel bulut çözümleri sunmaktadır. Eğer işletmeniz için daha az maliyetli, daha esnek ve daha güvenli bir çalışma ortamı arıyorsanız, cloud hizmetlerimiz tam size göre! İşletmeniz büyüme potansiyeline sahipse ve büyüdükçe işlem gücü ve depolama alanı ihtiyaçlarınızı karşılamak için fazladan sunuculara ihtiyaç duymak istemiyorsanız, cloud hizmetlerimiz size en uygun çözümdür. Ayrıca cloud hizmetlerimiz sayesinde işletmenizin IT desteği ihtiyaçlarını da karşılayabilir ve bu sayede IT ekibinizle uğraşmak zorunda kalmazsınız. Cloud hizmetlerimizden yararlanmak için lütfen bizimle iletişime geçin.